26 oktober 2017 | 10:07

Vrij baan voor LZV’s op hele N35 nu spoorwegovergang is aangepast

Het LZV-wegennetwerk heeft er sinds een week een ononderbroken route bij. Met de vrijgave van het ontbrekende deel van de N35 tussen Raalte en Nijverdal is nu de hele verbindingsweg tussen Zwolle en de regio Twente voor LZV’s beschikbaar. Dat meldt TLN.

Knelpunt op de N35 tussen Raalte en Nijverdal was de gelijkvloerse spoorwegovergang bij Mariënheem. Deze was voor LZV’s verboden.

Roodtijdverlenging

De overweg is recent voorzien van zogenaamde roodtijdverlenging. Bij deze aanpassing wordt de tijd tussen het knipperen van de lichten en het dalen van de bomen met enkele seconden verlengd, zodat langere voertuigcombinaties meer tijd krijgen om de overweg te passeren. Deze optie wordt al langer toegepast bij overwegen waarbij de slagbomen herhaald schade opliepen door het reguliere vrachtverkeer. De roodtijdverlenging is volgens TLN al vaker gebruikt om overwegen aan te passen voor LZV’s.

Lees ook: Duitse studie ziet slechts geringe milieuwinst bij inzet LZV.

Terug naar het Truckstar nieuwsoverzicht

 

 

 

Truckstar jubileummodel 2025
Evenementen agenda
06 december 2025
Mega Trucks Festival 2025
20 december 2025
Ljochttocht verlichte voertuigen 2025
15 maart 2026
DAF verzamelbeurs 2026
29 mei 2026
Kalkar on Wheels 2026
12 juni 2026
Achterhoek Truck Festijn 2026
12 juni 2026
Truckshow Borkel & Schaft 2026
Zie volledige agenda